Zadzwoń do nas

Serwis kawowy – dlaczego powinieneś w niego zainwestować?

Serwis kawowy – dlaczego powinieneś w niego zainwestować?

Serwis kawowy to niezbędny element dużych przyjęć. Podczas ważnych wydarzeń, do jakich należą wesela, spotkania w gronie rodziny, imprezy plenerowe, czy spotkania biznesowe, oprócz serwowania zaproszonym gościom ciepłych dań oraz smacznych przekąsek, warto zaproponować odpowiedni wybór napoi, korzystając między innymi z gotowego serwisu kawowego. Jakie napoje przygotować i na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu kawowego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Jaki serwis kawowy wybrać? 

Najlepszym rozwiązaniem na event, imprezę biznesową lub plenerową jest mobilny bar z kawą dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów. Serwis kawowy z wysokiej jakości, świeżą, mieloną kawą podawaną z ekspresu ciśnieniowego przykuje uwagę zgromadzonych. Popularny i ceniony przez smakoszy napój zawierający kofeinę to doskonały powód do chwili oddechu podczas branżowego wydarzenia, nieoficjalnych rozmów w kuluarach, nawiązywania nowych kontaktów, a także nienachalna możliwość promocji swoich produktów lub usług. 

Serwis kawowy – na co zwrócić uwagę? 

Podczas wyboru cateringu oferującego serwis kawowy warto zwrócić uwagę, czy firma mająca taką usługę w ofercie proponuje również branding produktów, dzięki czemu przyjęcie może zostać odpowiednio spersonalizowane i oznaczone logiem firmy lub tytułem imprezy. Podczas wyboru firmy oferującej serwis kawowy warto zwrócić uwagę, czy posiada ona pozytywną decyzję dopuszczającą go do prowadzenia mobilnej działalności gastronomicznej, którą nadaje Państwowa Inspekcja Sanitarna. Warto sprawdzić, czy istnieje również możliwość zintegrowanej z ekspresem lodówki na mleko oraz dodatków (cukru białego, brązowego, cytryny oraz mleka – krowiego oraz roślinnego do wyboru). O ile w przypadku imprez biznesowych warto skorzystać z porcelanowych filiżanek ze względu na elegancki charakter imprezy, tak w przypadku imprez plenerowych i wszelkiego typu targów warto zadbać o odpowiedni zapas estetycznych, ekologicznych, papierowych, jednorazowych kubków z pokrywką oraz mieszadeł. Oprócz dodatków warto także uwzględnić możliwość obsługi serwisu kawowego przez baristę, co sprawdzi się podczas eleganckich przyjęć z szerokim menu proponowanych rodzajów kaw. 

Jaka kawa jest najsmaczniejsza?

Ile osób, tyle gustów. W każdym jednak przypadku serwowania kawy warto postarać się, by miała ona wyjątkowy smak oraz aromat. Liderem pozostaje kawa Arabica o miękkim, a jednocześnie nasyconym smaku. Z kolei Robusta to napój o mocniejszym smaku z nutką szlachetnej goryczki. Istnieje kilka krajów, z których kawa jest najbardziej doceniana na całym świecie. Jednym z nich jest Brazylia, która wytwarza aż… 40 odmian Arabiki! Na liście topowych miejsc, jeśli o produkcję chodzi, jest także Gwatemala oraz Kenia, z której pochodzi kawa o przyjemnym, kwaskowatym posmaku. 

Zadbaj o szczegóły 

W zależności od charakteru imprezy warto zadbać o odpowiednie dodatki – każdy rodzaj kawy najlepiej komponuje się z odrobiną gorzkiej czekolady, ciasteczkiem typu cantuccini lub korzennym herbatnikiem. Do kawy podawanej w czasie śniadania można zaproponować francuskie rogaliki. Unikamy ciast z kremem, których słodki smak nie będzie pasować do kawowej goryczy i może się one okazać problematyczne w sposobie konsumpcji. Co do możliwości podania mleka istnieje kilka możliwości jego odpowiedniego przygotowania. Mleko powinno być delikatnie podgrzane – można zrobić to korzystając z przeznaczonego do tego spieniacza lub skorzystać z dyszy do spieniania mleka, zamocowanej w ekspresie. 

Sprawdź naszą ofertę cateringu na bankiety – znajdziesz ją tutaj.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *