Zadzwoń do nas

Przyjęcie w ogrodzie – jak je zorganizować?

Przyjęcie w ogrodzie – jak je zorganizować?

Przyjęcie w ogrodzie to doskonały pomysł na wiosnę i lato, które sprzyjają imprezom plenerowym. Będąc posiadaczem własnej działki, warto skorzystać z organizacji przyjęcia pod gołym niebem w zaciszu swojego ogrodu.

Jak przygotować ogród na przyjęcie? 

Jak w przypadku każdego rodzaju imprezy, tak i tę warto odpowiednio zaplanować, uprzednio przewidując liczbę gości i ich preferencje kulinarne. Dzięki temu łatwiej będzie obliczyć przewidywaną liczbę miejsc oraz rodzaj cateringu na imprezę – w przypadku większej liczby zaproszonych gości doskonale sprawdza się szwedzki stół. Ogrodowy stół to centrum takiej uroczystości, lecz jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużym, możesz wykorzystać również… skrzynki na jabłka! Odwrócone dnem do góry i przykryte podkładką bądź lnianym obrusem mogą służyć jako mniejsze stoliki, doskonale wpisując się w klimat przyjęcia w stylu boho. Podobnie, jeśli dysponujesz paletami – meble ogrodowe zbite z palet to świetna propozycja na dodatkowe zagospodarowanie przestrzeni. Wystarczy nakryć je miękkimi poduszkami, by zyskać tańszy zamiennik gotowych krzeseł ogrodowych. 

Dekoracje na przyjęcie w ogrodzie

Przygotowując przyjęcie w ogrodzie, pod uwagę należy wziąć pogodę, która jest czynnikiem zmiennym i mogącym nieoczekiwanie zrujnować plany. W przypadku opadów deszczu warto pomyśleć o łatwym do rozłożenia parasolu ogrodowym. Pozostałe dekoracje zależą od charakteru imprezy. Najczęściej wybieranymi w tym celu dodatkami są lampiony, świece, latarnie, które można położyć bezpośrednio na stołach lub wpleść w gałęzie drzew lub krzewów. Najmodniejszy rodzaj stylu, w jakim odbywają się ogrodowe party, jest obecnie styl rustykalny, w który świetnie wpisują się lniane obrusy i bieżniki, czy polne kwiaty umieszczone w wazonach. Podczas planowania wieczornego party warto pomyśleć także o odpowiednim aromacie, na przykład pod postacią olejku, który nie tylko wprowadzi odpowiedni nastrój, ale i odpędzi niechciane owady. W tym celu doskonale sprawdzą się olejki lawendowe oraz o zapachu wanilii i mięty. 

Jakie menu na przyjęcie w ogrodzie? 

Przyjęcie w ogrodzie uzupełni lekkie i niezbyt skomplikowane menu: sałatki, dania z grilla, przekąski w postaci szaszłyków, niewielkich kanapeczek uzupełnić można drobnymi słodkościami (lodami, galaretkami w pucharkach lub ciastkami). Letni czas obfituje w bogactwo owoców i warzyw – proste propozycje sałatkowe z nich skomponowane doskonale przełamią smak serów i mięsa z grilla. Świetnym pomysłem głównego dania będą także burgery. Przy tworzeniu menu na przyjęcie w ogrodzie warto zrezygnować z ciepłych dań, które powinny zostać podane na czas, a także wędlin, ciast z kremem, ciężkich sałatek z majonezem, które pod wpływem ciepła mogą stracić na wartości smakowej i szybko stać się niezdatnymi do spożycia. Wszystkie potrawy należy umieścić w naczyniach, które można nakryć – miskach, salaterkach z pokrywką i zamykanych pojemnikach. 

Potrzebujesz cateringu na imprezę plenerową? 

Chętnie zadbamy o jego organizację w każdym szczególe. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować – naszą ofertę znajdziesz tutaj.